Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024r

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość odpustową Najświętszej Trójcy oraz Uroczystość Pierwszej Komunii św. Dzieci.
    Starajmy się w tym dniu skorzystać z łaski odpustu przez spowiedź i Komunię św.
  2. Zachęcam do odmawiania codziennie Litanii Loretańskiej w maju a w czerwcu Litanii do Najświętszego Serca Janusowego - w świątyni po Mszy św., lub w gronie rodzinnym czy indywidualnie.
  3. U wejścia do świątyni jest do nabycia nowy numer tygodnika katolickiego IDZIEMY, a w nim m.in. o spełnionej kobiecości. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  4. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 10.00 z Procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszam druhny i druhów strażaków, asystę, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, wszystkich parafian i gości.
    O przygotowanie ołtarzy proszę parafian:
    Z Przedłuża – przy kaplicy przedpogrzebowej
    Z Nowej Wiesi lewa strona jadąc od Piotrkowa w kierunku Tomisławic – na starym sklepie przy lipie
    Z Nowej Wsi lewa strona od Przewozu do Piotrkowa  przy remizie
    Z Nowej Wsi prawa strona od Przewozu do Tomisławic – przy posesji p. Woźniaków
  5. W tym tygodniu przypada:
    pierwsza sobota miesiąca - adoracja i różaniec po Mszy św.
    Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  6. Za tydzień tj. 2 czerwca Uroczystość Komunii Rocznicowej, a na spotkanie z dziećmi rocznicowymi zapraszam o godz. 17.00 w środę 29 maja i w piątek 31 maja.
  7. Od maja do jesieni Msza św. wieczorem w soboty odprawiana jest z niedzieli.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, parafianom i gościom pięknego przeżycia dalszej części uroczystości w gronie rodzinny i przyjaciół, wszystkim życzę zdrowia, radości i pokoju.– Szczęść Boże.