III Niedziela Zwykła  – 26.01.2020r.

1. Dziś z woli papieża Franciszka w całym Kościele obchodzimy Niedziele Słowa Bożego. Zajrzyjmy więc do kart Pisma Świętego w dzisiejsze popołudnie.

2. Bóg zapłać organizatorom i opiekunom oraz młodzieży uczestniczącej w Wieczorze Uwielbienia w Łodzi, jednocześnie zachęcam do dzielenia się z innymi przeżytymi wrażeniami i niech one owocują w waszym życiu.

3. W najbliższą niedziele przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu modlimy się i wspieramy ofiarami na tacę osoby konsekrowane. Przynieśmy też z sobą świece – gromnicze na znak, że idziemy za światłem Chrystusa. Niech one będą zaopatrzone w okapniki, aby nie poplamić ławek i podłogi świątyni woskiem.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam na mszę św. ku czci Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. Po Mszy św. różaniec i modlitwa wstawiennicza.

6. Na stoliku są do nabycia kalendarze ścienne ..., oraz po 5 zł nowy numer tygodnika katolickiego IDZIEMY poświęcony więźniom z obozu w Auschwitz.

7. Jak zawsze w piątek o godz. 20.00 zapraszam chętnych na spotkanie w grupie modlitewnej.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną (na ogrzewanie świątyni i spłatę długu).

9. W dniach 20-24. 04 2020r. organizowana jest pielgrzymka po południowo-wschodnich kresach Polski. W programie Sandomierz, Przemyśl, Krasiczyn, Majdan, Komańcza, Dukla, Dębowiec, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Częstochowa.
    Zapraszam chętnych, a osoby zapisane proszę o wpłatę zaliczki 300zł do15 lutego.

10. Parafia w Piotrkowie Kuj. zaprasza na Pasję wg św. Jana -  autorstwa Jana Sebastiana Bacha - do Wrocławia. Informacje w gablocie na plakacie.

11. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za gościnne przyjęcie, panom za podwożenie, poczęstunki i złożone ofiary z racji kolędy.
    Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Solenizantom i jubilatom, składam najlepsze życzenia, wszystkim Wam życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże.