Ogłoszenia

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Ogłoszenia parafialne       

1 Niedziela Adwentu - 03.12.2023r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i Nowy Rok Liturgiczny.
 2. W okresie Adwentu zapraszam na RORATY – w tym tygodniu Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek i wtorek o 7.00, a w środę o 16.00.
  Przynieśmy ze sobą lampiony, lub świece zaopatrzone w okapniki, które będą znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Zapraszam dzieci i młodzież (do komunii i bierzmowania - wymagane 5 razy), oraz dorosłych, niech udział w tej wyjątkowej Mszy św. będzie wyrazem naszej tęsknoty za Panem Jezusem.
 3. W najbliższą sobotę 9 grudnia zapraszam na Parafialny Dzień Skupienia i Spowiedzi. Spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. , a Msze św. o godz.00, 11.00 i 17.00 w Połajewie, i w Przewozie 15.30.
 4. W tym tygodniu przypada:
  - pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się w tym dniu szczególnie o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
 5. Opłatek i świece adwentowe są do nabycia w zakrystii.
 6. Jest nowy numer tygodnika katolickiego Idziemy, a w nim m.in. o wywyższeniu ciała ludzkiego. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.
  Natomiast na stoliku są do nabycia kalendarze ścienne po 11zł. oraz kalendarze książkowe po 36zł.
 7. Podobnie jak w roku ubiegłym serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w akcji charytatywnej Bożonarodzeniowa kartka świąteczna dla osób starszych i samotnych. Prace składamy do 10 grudnia do skrzynki w wyznaczonym miejscu. Szczegóły na plakacie.
  Zachęcam także do włączenia się w akcję charytatywną Paczka dla osób starszych i samotnych przez ofiarowanie artykułów spożywczych lub chemicznych.
 8. Na spotkanie w czwartek na godz. 19.00 zapraszam wszystkich pragnących polecać Panu Bogu swe rodziny oraz Grupę Matek i Ojców w modlitwie.
 9. Za tydzień spotkanie o godz. 10.00 z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania.
 10. Bóg zapłać za ofiary na spłatę remontu naszej świątyni.
 11. Za tydzień ofiary składane do puszek Caritas są przeznaczone na pomoc Kościołowi na wschodzie. Bóg zapłać za ofiary i modlitwę w tej intencji.
 12. Dziękuję Wam za wspólną troskę o cmentarz. Bądźmy wrażliwi na potrzeby parafii związane z remontem świątyni i nie generujmy dodatkowych kosztów związanych z wywozem śmieci. Wypalone znicze i zniszczone bukiety po posprzątaniu grobów zabierajmy ze sobą, a zwiędnięte chryzantemy nie wrzucajmy do śmietników tylko na miejsce na końcu cmentarza.
 13. Peregrynujący obrazu NMP Częstochowskiej po naszej parafii kończy nawiedzenie domów mieszkańców Rzepiska, Wygoda, Kacza Warta i Katarzyna, a rozpoczął nawiedzenie w Nowej Wsi. Następnie przejmą mieszkańcy:–– Rudzk Duży – Marianowo i Łączki – Rudzk Mały – Lisianki i Sokoły – Przedłuż – Połajewek i Byszewo – Połajewo Pola – Połajewo Nowe – Połajewo Stare. Na koniec nawiedzenia konkretnej wioski dana społeczność niech zorganizuje Msze św. dziękczynną w intencji wszystkich mieszkańców.
 14. Zachęcam do udania się do miejsc peregrynacji relikwii rodziny Ulmów w naszej diecezji. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie diecezjalnej.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, gościom i wszystkim parafianom życzę błogosławionej niedzieli, dużo zdrowia, dobrego tygodnia i dobrego przeżycia czasu Adwentu – Szczęść Boże.
 16. W tym tygodniu na cmentarzu parafialnym spoczął śp. Józef Woźniak l. 85z Połajewa. W jego intencji odmówmy: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie