I Niedziela Adwentu –  01.12.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu i zarazem Nowy Rok Liturgiczny.

2. W okresie Adwentu zapraszam na RORATY - Msze św. w sobotę o godz. 07.00 ku czci Najświętszej Maryi Pannie. Przynieśmy ze sobą lampiony – świece, które będą znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Zapraszam szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych, niech udział w tej wyjątkowej Mszy św. będzie wyrazem naszej tęsknoty za Panem Jezusem, który ma przyjść na świat.

3. Rekolakcje adwentowe w naszej parafii odbędą sie 21-22 grudznia.

4. Dziś na Mszy św. o godz.10.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5. W środę o godz. 15.00 spotkannie grupy seniorów.

6. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca – modlić się w tym dniu szczególnie o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;

- pierwszy piatek miesiąca – spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki miesiaca od godz. 15.30;

- pierwsza sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 różaniec.

7. W następną nidziele obchodzić bedziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Na stoliku są do nabycia kalendarze rolnicze po 30 zł, i ścienne po 6 zł., oraz dwa numery tygodnika katolickiego IDZIEMY, w którym Chrystus jawi nam się jako wyczekiwany Król Wszechświata.

Opłatek i świece adwentowe są od dziś do nabycia w zakrystii.

Świeca duża – 15 zł, mała - 5 zł

9. W dniach 20-24. 04 2020r. organizowana jest pielgrzymka po południowo-wschodnich kresach Polski. W programie Sandomierz, Przemyśl, Krasiczyn, Majdan, Komańcza, Dukla, Dębowiec, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Częstochowa. Proszę o zapisywanie się na wyjazd w jak najkrótszym czasie.

10. Bóg zapłać, za segregację śmieci przy sprzątaniu grobów.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzę dobrego przeżycia czasu Adwentu. Szczęść Boże.