WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

VII Niedziela Wielkanocna - 24.05.2020r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dziś zapraszam na indywidualną modlitwę i adoracje Najświętszego Sakramentu w godzinach 1500-1800. Jest to okazja, aby przystapic do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Rozpoczniemy adorację Koronka do miłosierdzia Bożego, a zakończymy Litanią Loretańską i Nowenna do Ducha Świetego.

Także i w dni powszednie kościół jest otwarty. Zapraszam do nawiedzenia Pana Jezusa w tabernakulum.

3. W tych ostatnich dniach miesiąca ku czci NMP, zapraszam do odmawiania Litanii Loretańskiej oraz Nowenny do Ducha Świętego.

4. Jest nowy numer tygodnika Idziemy (w wersi papierowej),  a w nim artykuły o Prymasie Tysiąclecia i wiele innych.

Zachęcam również do nabycia biografii kapłanów męczenników II wojny światowej z okolic Piotrkowa Kujawskiego pt. Śladami męczenników.

5. W związku, że przez naszą parafię będzię przebiegać szlak św. Jakuba dla pielgrzymów, na przydrożnych krzyżach i figurach pojawić się mogą zwłaszcza w Połajewku, Byszewie, Połajewie i Małym Rudzku tabliczki z muszlą. Proszę ich niezdejmować, są one znakami dla pątników.

6. Dziękuję Kacprowi i Mikołajowi Jazubskim p. Karolowi Gaściniakowi i paniom za posprzątanie cmentarza, plebanii i obejścia Bóg zapłać.

7. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszy św. i bezpośrednio po niej na uwielbienie Boga i modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w sobotę o godz. 20.00.

8. Bóg zapłać osobom, które zainicjowały i zrealizowały spotkanie w 100 rocznicę urodzin papieża św. Jana Pawła II, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Dziękuję scholii z P. Tomkiem Józefiakiem, P. Cezaremu Szymańskiemu, P. organistce, lektorom i czuwającym bez wytchnienia nad całością.

Dziękuję dzieciom, które wzięły udział w konkursie papieskim, osobom, które go przeprowadziły i tym, które ufundowały nagrody i kwiaty a wszyscy się domyślamy, kto to jest. Bóg zapłać.

Zwycięzcom konkursu z całego serca gratuluję.

9. Organizowana pielgrzymka parafialna po południowo-wschodnich kresach Polski odbędzie się w nowym terminie 21-25. 09 2020r. Zapraszam chętnych.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, wszystkim życzę zdrowia, radości i pokoju. Niech Maryja nasza Matka i Królowa wyprasza nam Boża opiekę  – Szczęść Boże.

- Z zalecenia władz w istniejącej sytuacji epidemicznej woda na cmentarzu bedzie niedostępna, aż do odwołania zagrożenia.